air cooler heat top banner

شرکت کول سامر با دارا بودن سابقه طولانی در زمینه سیستم های گرم کن صنعتی و کارخانه تولیدی یکی از شرکت های فعال در زمینه طراحی و ساخت مبدل های حرارتی در ایران میباشد. این شرکت با دارا بودن تیم طراحی و مهندسی،نرم افزارهای تخصصی قوی و ماشین آلات بروز، آمادگی طراح و ساخت انواع مبدل های حرارتی را در داخل کشور دارا میباشد.

این شرکت با بررسی دقیق نیاز مشتریان و ارائه مشاوره به آنها، در طراحی و ساخت بهترین و کم هزینه ترین سیستم های حرارتی و برودتی پیش قدم بوده و با بررسی دقیق شرایط فنی محیطی و مالی همواره بهترین پیشنهادات را ارائه می نماید.

 

aircoller 04

 

کولر های صنعتی قابل سرویس   (Cleanable Cooler)

در زمانی که تمیز کاری دوره ای جهت کارکرد مطلوب کولر مورد نیاز میباشد این شرکت اقدام به طراحی و ساخت کولر های صنعتی با قابلیت تمیز کاری مینماید. در این نوع کولر ها  امکان دسترسی به لوله های مبدل، موجود بوده و با باز کردن درپوش درها امکان دسترسی آسان به لوله ها میسر میگردد.

این نوع کولر ها جهت سیال های غلیظ و رسوب گذار استفاده می شوند.

کولر های روغن   (Oil Cooler)

 در این کولر ها معمولا از لوله های شیار دار و یا مخلوط کن ویژه (tabulator) جهت چرخش روغن در لوله ها و بالا بردن راندمان استفاده میگردد.

 

air cooler

کولر های مایعات   (Liquid Cooler)

جهت خنک کاری انواع مایعات اعم از آب ، گاز، گلایکول، سیالات صنعتی و غیره استفاده میگردد. این نوع کولر ها در انواع افقی، عمودی، V تایپ طراحی و ساخته میگردد. ابعاد و اندازه بسته به استاندارد های طراحی و فضای موجود تعیین میگردد.

کولر های هوایی   (Gas & Air Cooler)

این نوع کولر ها بعنوان After Cooler- کولر های هوایی- کندانسور و اواپراتور و کویل های بخار استفاده میگردد. این نوع کولر ها جهت خنک کاری گاز داخل لوله ها و یا خنک کاری یا گرم کردن هوایی عبوری از روی کویل ها (رادیاتور) استفاده میگردد. یکی از موارد استفاده در کندانسور سیستم های تبرید و  تهویه صنعتی میباشد.

 

aircoller 01

انواع فن ها   (Fans)

مجموعه های هوایی همیشه دارای فن های ویژه جهت جابجایی هوا میباشد. تعداد فن ها میتواند کم با ابعاد بزرگ و یا زیاد با ابعاد کوچک باشد.

میزان آلودگی صوتی مجاز فن تعیین کننده دور آن میباشد. همچنین جهت سیستم های هوای خنک در محیط های آلوده به گاز های خطرناک از موتور های ضد انفجار با ظرفیت های گوناگون استفاده میگردد.

نوع ملخ ها و تعداد آنها بسته به نوع طراحی، متغیر میباشد. همچنین امکان نصب ملخ ها با زاویه قابل تنظیم نیز وجود دارد. با این سیستم ظرفیت دستگاه قلبل تنظیم میباشد. علاوه بر فن های ملخی (Axial) امکان طراحی سیستم با کانال و فن های حلزونی (Radial) هم مسیر میباشد.

aircoller 02

متریال   (Matrial)

در طراحی مبدل ها، انواع متریال اعم از کربن استیل، ا،ستنلس استیل مس، نیکل، برنج، تیتانیوم، نیکل و آلیاژهای آن جهت کارکرد با خورنده ترین سیالها و پره ها از جنس مس، آلومینیوم، کربن استیل، ا،ستنلس استیل و ... استفاده میگردد. جهت کاربرد های خاص امکان تاستفاده از متریال سفارشی نیز موجود میباشد.

نوع و تایپ فین تیوپ ها بسته به دمای کارکرد، فشار و نوع سیال و محیط کارکردتوسط واحد طراحی و استاندارد های موجود، انتخاب میگردد.

air cooler

کنترل آلات   (Adjustment Tools)

جهت پروژه های حساس به دما، سیستم های طراحی شده مجهز به انواع تجهیزات ابزار دقیق خاص میباشد:

-کنترل و نمایشگر دمای ورود و خروج، فشار، جریان عبوری

-کنترل روشن و خاموش شدن فن ها، جهت یکنواختی دمای خروجی در فصول مختلف

-کنترل پیوسته سرعت فن ها (ظرفیت متغیر)توسط اینورتر و کنترلر دما

-امکان ارسال اطلاعات و دریافت فرمان از DCS مرکزی

air cooler 02

پکیج های کامل کولینگ هوایی

در طراحی این نوع سیستم علاوه بر کولر، مخازن، پمپ ها، تابلو های برق و لوله کشی نیز شامل محصول کامل میگردد. این نوع یونیت ها به عنوان یک واحد خنک کاری کامل، طراحی، ساخته و فقط توسط لوله های ورودی و خروجی به سیستم نیازمند خنک کاری نصب میگردد.

 

aircoller 003

 پکیج های کامل کولینگ تبریدی

در مواردی که دمای خروجی مورد نظر سیستم، پایین تر از دمای محیط و سیستم های تبخیری مورد نیاز باشد، استفاده از این سیستم آخرین راه حل میباشد. در این نوع سیستم، محدودیت دما وجود ندارد و امکان طراحی سیستم تا 80- درجه سانتیگراد میسر میباشد.

این مجموعه، شامل کمپرسور های تبریدی، مبرد و مبدل های آبی و هوایی خاص میباشد که این مجموعه به عنوان چیلر های صنعتی خاص طراحی و ساخته میگردد.

با طراحی خاص صنعتی اواپراتور ها و مبدل های ثانویه امکان کارکرد سیستم با هر گونهدمای مورد نظر بدون آسیب به سیستم چیلر میسر میباشد. این مجموعه ها معمولا شامل مخزن، مبدل ثانویه، ایستگاه پمپاژ و کنترل آلات خاص مضاعف به چیلر های معمولی میباشد و اختصاصا جهت خنک کاری سیالات صنعتی و شیمیایی طراحی میگردد.

از این نوع پکیج ها به عنوان Air Drier نیز در صنایع استفاده میگردد. مانند کمپرسور های هوا، واحد های تولید ازت و ...

 

aircoller 004

 

سیستم های کولینگ تبخیری   (Cooling Towers)

در این نوع سیستم، از یک برج خنک کن و یکی مبدل صفحه ای جهت خنک کاری سیال مورد نظر استفاده میشود. بدین صورت که سیال در سمت گرم مبدل و آب کولینگ تاور در قسمت سرد مبدل جریان دارد.

این سیستم یکی از ارزان ترین روش های سرمایشی در صورت وجود منابع آبی میباشد. در مناطق مرطوب کارایی چندانی ندارد.

 

aircoller 005