مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی

follweld plate heat top banner

 مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی نوعی از مبدل حرارتی صفحه ای میباشد که در آن پلیت های مبدل از طریق جوش به روش های متفاوت بسته به نوع مبدل، به یکدیگر متصل میگردند.

این شرکت با استقرار روبات های جوش کار و آخرین تکنولوژی های جوش این صنعت را در داخل کشور پایه ریزی کرده است. سیستم های جوش شامل موارد ذیل میباشد:

-Plasma Weld

-Cold Weld

-Seam Weld

-Laser Weld

-MIG,TIG Pulse Weld

-MMA Weld

به دلیل عدم بکار گیری واشر، استفاده از این نوع مبدل ها در دمای بالای 200 درجه و فشار بالای 25 بار میسر میباشد. این مبدل ها دارای انواع مختلف میباشد.

 

 Frame Weld Heat Exchenger

ظاهر این نوع مبدل ها مشابه مبدل های واشری بوده با این تفاوت که لوله های ورود و خروج سیال بر روی فریم قرار ندارد و بصورت عمودی و افقی بر روی پلیت ها نصب گردیده است.

تمامی صفحات در این نوع مبدل ها به هم جوش شده و هیچ گونه واشری در ساخت آن به کار گرفته نشده است.

تکنولوژی جوش TIG-Plasma بوده و قابلیت کارکرد در فشار و دمای بالا با سیال خورنده را دارا میباشد. قیمت مناسب این نوع مبدل از مزایای این نوع نسبت به سایر مبدل های جوشی میباشد.

w1

w2

Wide Gap Plate Heat Exchengr

این نوع مبدل ها مشابه مبدل های frame Weld بوده با این تفاوت که برای سرویس های غلیظ و سیال های حاوی ذرات معلق طراحی و ساخته میشود. دبی بالا و افت فشار پایین از مزایای اصلی این نوع میباشد و از لحاظ راندمان با مبدل های Spiral برابر است.

w44

 

Long Weld Heat Exchenger

این نوع بزرگترین مبدل صفحه ای کیباشد و جهت موارد خاص در پالایشگاه ها و صنایع استفاده میگردد.

ساختار این نوع مبدل صفحات جوش شده طویل در داخل پوسته ای استوانه ای شکل میباشد.

طول مسیر پلیت ها تا 12 متر قابل افزایش بوده و جهت بازیافت انرژی در صنایع سنگین بکار میروند. اختلاف دمای پایین در سیال و سطح حرارتی بسیار بالا از خواص این نوع میباشد.

w3